Rusztowanie aluminiowe jezdne i przejezdne

Dla rusztowań nie zawsze ważne jest by były jedynie solidne i trwałe podczas prac, gdy stoją w tym samym miejscu. Coraz częściej liczy się mobilność, szczególnie podczas prac prowadzonych przy na przykład budowie domu, czy też obiekcie o nietypowym kształcie. Wtedy na pomoc przychodzą rusztowania aluminiowe jezdne.

Rusztowania aluminiowe jezdne – z Levvel zadbasz o ich niezawodność!

Levvel – producent rusztowań jezdnych – wychodzi naprzeciw klientom poszukującym funkcjonalnych rozwiązań zapewniających wysoki komfort pracy na wysokościach. Znakomita jakość materiałów, liczne testy, którym poddawane są rusztowania, a także fachowe doradztwo sprawiają, że na aluminiowe rusztowania jezdne Levvel decydują się klienci nie tylko z Polski, ale także zza granicy. Szukasz dobrych rusztowań jezdnych? Nie mogłeś trafić lepiej! Marka Levvel sprosta wszystkim Twoim potrzebom!

Aluminiowe rusztowanie przejezdne Levvel na miarę Twoich potrzeb

Oferta polskiego producenta rusztowań aluminiowych Levvel skierowana jest zarówno do majsterkowiczów, jak i profesjonalnych firm specjalizujących się w pracy na wysokościach. Każdy klient znajdzie w naszej ofercie produkt idealnie spełniający aktualne potrzeby. Dla tych pierwszych – miłośników majsterkowania – marka Levvel przygotowała m.in. model EASYGATE 290, którego wysokość robocza wynosi 2,9 m. Na profesjonalistów, firmy budowlane czy bardziej wymagających klientów czeka model SOLID 900 z maksymalną wysokością roboczą wynoszącą aż 9 m lub o takiej samej wysokości roboczej EASYGATE 900. Oba modele dają możliwość rozbudowy. Modele rusztowań Easygate mogą być łączone z modułami z rodziny Solid.

 Rusztowania aluminiowe jezdne – budowa i rodzaje

Wykonane z lekkiego aluminium rusztowanie jezdne jest złożone z ukośnych oraz poziomych stężeń. W skład konstrukcji wchodzi również podest roboczy. Rusztowanie ma budowę wieżową, a na spodzie za pomocą belki bądź ramy dolnej montuje się cały zestaw jezdny (tzw. rolki jezdne).

Rusztowania przejezdne mogą mieć wysokość roboczą nawet około 14 metrów, dzięki czemu dobrze sprawdzą się w pracach na wysokościach w prawie każdym miejscu.

Nie ma zbyt wielu rodzajów rusztowań, lecz można odróżnić od siebie dość proste, niewysokie konstrukcje, z których bezpiecznie korzystać mogą amatorzy od bardziej skomplikowanych rusztowań, których wysokość robocza sięga kilkunastu metrów. Te innowacyjne konstrukcje powinny być używane przez wykwalifikowanych profesjonalistów.

 Dlaczego warto wybrać rusztowania przejezdne?

Rusztowania jezdne to bardzo uniwersalne konstrukcje, które są nieocenione przy pracach prowadzonych na przykład w zamkniętych pomieszczeniach podczas renowacji. Dzięki temu, że są wykonane z aluminium są naprawdę lekkie jak na swe rozmiary, a poza tym trwałe i odporne na korozję. Są naprawdę solidne, a także bezpieczne, gdyż można w nich zablokować koła, a w wypadku prac na sporej wysokości wzmocnić całą konstrukcję specjalnymi podporami. Te rusztowania aluminiowe to bezpieczeństwo pracy na najwyższym możliwym poziomie.

Ogromna zaleta, jeśli chodzi o aluminiowe rusztowanie, to także jego najczęściej modułowa konstrukcja. To w połączeniu z tym jak plastyczne i podatne na modyfikacje jest aluminium sprawia, że z takich rusztowań można tworzyć bardziej skomplikowane konstrukcje, które posłużą w każdej nietypowej sytuacji. Ten typ konstrukcji sprawia także, że po złożeniu takowe rusztowanie modułowe nie zajmuje wiele miejsca, a także jest lekkie dzięki czemu jego transport jest znacznie prostszy niż na przykład gdy korzystamy z rusztowań wykonanych ze stali.

Rusztowanie aluminiowe jezdne to także bezpieczeństwo, które powinno cechować prawdziwych profesjonalistów. Korzystanie z drabiny przy pracy na wysokościach jest nie tylko niewygodne, ale też stwarza niebezpieczeństwo, więc inwestycja w dobre rusztowanie jezdne pozwoli na zwiększenie bezpieczeństwa w miejscu pracy przy jednoczesnym zachowaniu mobilności, gdyż wykonaną z aluminium konstrukcję łatwo przemieścić w miejsce, gdzie będzie potrzebna.

 Rusztowanie jezdne – kto z niego korzysta?

Rusztowania jezdne przede wszystkim wykorzystują firmy, które zajmują się na przykład renowacjami zabytkowych wnętrz, gdzie wymagana praca jest praca na wysokościach np. na zewnątrz budynku.

Tego typu rusztowanie aluminiowe pozwala na szybkie przemieszczenie się w wymagane miejsce przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa. Korzysta się z nich także na przykład przy budowach domów, dzięki temu, że aluminium jest odporne na korozję.

Jedynym miejscem, gdzie nie spotkamy jezdnych rusztowań wykonanych z aluminium są wszelkie prace przy instalacjach elektrycznych, gdyż aluminium przewodzi prąd.

W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. Chętnie doradzimy, jakie rusztowanie aluminiowe wybrać.