Rusztowania aluminiowe – rodzaje, oferta, dlaczego warto wybrać?

Aluminium to bardzo trwały, ale też wszechstronny materiał, z którego wykonuje się coraz więcej rusztowań każdego rodzaju. Jakie rusztowania aluminiowe można znaleźć i dlaczego warto postawić akurat na konstrukcje wykonane z tego materiału?

Rusztowanie aluminiowe od Levvel – sprostają każdemu zadaniu

Dobry producent rusztowań aluminiowych? To taki, który swoje certyfikowane produkty dedykuje zarówno profesjonalistom, jak i majsterkowiczom do użytku domowego. W obu przypadkach aluminiowe rusztowania zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Po zapoznaniu się z zaletami aluminium doszedłeś do wniosku, że rusztowania wykonane z tego materiału to najlepszy wybór? W takim razie pozostaje już tylko wybór najlepszego producenta. Zapoznaj się z ofertą Levvel i postaw na najlepsze dla siebie rusztowanie!

Jakie rusztowanie aluminiowe będzie najlepsze?

Szeroka oferta rusztowań Levvel pozwala dopasować wysokość, szerokość, a także długość konstrukcji i podestu do własnych potrzeb. Parametry te mają ogromne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu wykonywanej na wysokościach pracy. Największą popularnością wśród rusztowań aluminiowych Levvel cieszą się modele:

  • EASYGATE 380 to innowacyjne konstrukcje – składane i aluminiowe, których wysokość robocza wynosi 3,8 m; długość 2 m,
  • EASYGATE 730 cechujący się wąską konstrukcją, a także regulacją wysokości i łączenia z modelami Solid; jego wysokość robocza to 7,3 m, z kolei szerokość 2 m,
  • SOLID 550 wyposażony w cztery stabilizatory i dodatkowo wzmocnioną konstrukcją podestu, jego wysokość robocza to 5,5 m, z kolei szerokość rusztowania to 0,73 m. 

W naszej ofercie znajdą Państwo również elementy rusztowań i akcesoria.

Rusztowania aluminiowe – rodzaje

Aluminium przejęło rynek rusztowań i aktualnie można kupić praktycznie każdy rodzaj rusztowania wykonany właśnie z tego materiału. Świetne są na przykład rusztowania aluminiowe jezdne, które dzięki temu, że materiał ten jest niesamowicie lekki mogą być w bardzo łatwy sposób przestawianie w przeciwieństwie do rusztowań stalowych, które są dość ciężkie. Aluminium używa się także do rusztowań elewacyjnych, lecz tych mniejszych rozmiarów, gdyż są one poddawane dość sporym obciążeniom, które lepiej zniesie stal.

Podział rusztowań aluminiowych może także dotyczyć tego jak bardzo są „profesjonalne”. Bardziej domowe rozwiązania, które dobrze sprawdzą się przy wykorzystaniu przez osoby prywatne w pracach przy budowie domu to zazwyczaj konstrukcje sięgające do pięciu metrów i pozwalające na pracę do dwóch osób.

Rusztowania profesjonalne są sporo droższe, lecz bardziej trwałe i znacznie większe. Są nie tylko szersze, ale też ich wysokość może sięgać prawie 15 metrów, dzięki czemu jednocześnie może pracować nawet sześć osób.

Warto również zwrócić uwagę na rusztowania modułowe.

Zastosowanie rusztowań aluminiowych

Rusztowania z lekkiego aluminium najlepiej sprawdzą się przy pracach przy mniejszych budynkach, w których najważniejsza jest stabilność, ale też i mobilność. Rusztowanie aluminiowe jezdne w tej kwestii może łączyć mobilność drabiny, gdyż waży niewiele i jeśli jest wyposażone w kółka łatwo je przenieść, a stabilność jest znacznie wyższa niż gdy używamy drabin i zbliża się do tej znanej z rusztowań stalowych. Rusztowanie to występuje powszechnie m.in. w obiektach przemysłowych oraz na placu budowy podczas wykonywania prac budowlanych lub profesjonalnych prac remontowych.

Rusztowania z naszej oferty świetnie sprawdzą się na każdej budowie. Przede wszystkim dlatego, że z technicznego punktu widzenia pozwalają na bezpieczną pracę.

 Rusztowania aluminiowe na kółkach – zalety

Podstawowa zaleta rusztowań aluminiowych to ich dostępność, lekkość oraz cena. Są tańsze niż znacznie cięższe rusztowania stalowe, a ponadto ich waga sprawia, że przenoszenie nie stanowi żadnego problemu.

Lekkość rusztowań aluminiowych to również łatwy montaż. Ponadto aluminium jest na tyle solidne, a także odporne na korozję, więc może pozwolić na pracę nawet w trudnych warunkach bez ryzyka, że rusztowanie się na przykład pod nami zarwie.

Rusztowania modułowe na kółkach czy też bez nich zyskują także sporą wszechstronnością. Mamy do czynienia bowiem z lekkimi i łatwymi w przeniesieniu konstrukcjami, które mogą posłużyć jednak na pracy nawet do kilkunastu metrów, która jest bezpieczna dzięki zastosowaniu bardzo trwałych wsporników stabilizujących.

Kiedy nie można używać rusztowań aluminiowych?

Tak w zasadzie lista ta nie jest zbyt długa. Aluminium jest niepalne, odporne na korozje i dość trwałe. Materiał ten ma jednak właściwości przewodzenia prądu, więc używanie takowych rusztowań podczas pracy z instalacjami elektrycznymi jest wykluczone, gdyż może skończyć się uszczerbkiem na zdrowiu. W innych wypadkach rusztowanie z aluminium sprawdzi się wręcz świetnie.

 Na co zwrócić uwagę przy zakupie rusztowania aluminiowego?

Podczas zakupu rusztowania aluminiowego ważne jest nie tylko spojrzenie na cenę i producenta. Bardzo ważna jest naturalnie wysokość. Nie ma sensu kupować takiego, które służy do pracy nawet na wysokości kilkunastu metrów jeśli mamy zaledwie dwupiętrowy dom. Bardzo istotna jest również nośność konstrukcji, tak by nie było ryzyka jej przeciążenia. Warto również sprawdzić certyfikaty, które pokazują czy takowe rusztowanie jest w stanie wytrzymać bardzo intensywne użytkowanie.

W Levvel.pl możemy zapewnić Państwu wysokiej jakości rusztowania do użytku profesjonalnego i używane w gospodarstwach domowych, które będą służyć długie lata.

Powiązane frazy: drabina wolnostojąca, produkcji rusztowań, rusztowania drabinowe, drabina wysuwana, drabina przystawna, wysokość robocza, rusztowanie aluminiowe.